Cadde Dergisi
Sağlık Güzellik

2019’da Daha İyi Bir Yaşam…

İyi Yaşam Günlüğü 2019 bu yıl da yenilenen konu başlıkları ve renkli, enerjik formatı ile kendine iyi bakmak isteyenler için en iyi yeni yıl hediyesi…

12 yıl önce Uzman Diyetisyen Dilara Koçak’ın hazırladığı, Türkiye’deki ilk tematik ajandalardan birisi olan İyi Yaşam Günlüğü yıllar boyu bir klasik haline geldi. Her yıl değişen konu ve içeriği, artan takipçi ve sadık okur kitlesiyle buluşan ajanda, iyi yaşam için rehberlik etmeye devam ediyor. İyi Yaşam Günlüğü 2019’da yıl boyunca okurlarına her gün rehberlik etmeyi, 13 farklı konuda daha fazla bilgi sahibi olarak, iyi yaşam amacına ulaşılmasına yardımcı olmayı hedefliyor. Her güne farklı motivasyon cümleleri içeren İyi Yaşam Günlüğü; gün içinde yiyecek, egzersiz ve duygusal durum kaydının tutulmasını da sağlıyor. Hem motivasyon sağlayan hem de beslenme bilgilerini güncelleyen günlük, yıl boyunca sağlıklı beslenme yolundaki en büyük yardımcı olmaya aday.

Her sene olduğu gibi İyi Yaşam Günlüğü’nün yeni yılını dostlarıyla kutlayan Uzm. Dyt. Dilara Koçak, Supradyn Energy sponsorluğunda 11 Aralık’ta Swissotel Le Chalet’de kahvaltı daveti gerçekleştirdi. Dilara Koçak ‘Başarıya Odaklan’ konulu konuşmasında değişimi istemek, odaklanmak, hayır diyebilmeyi öğrenmek ve devamlılığın öneminden bahsetti. Dilara Koçak’ı Siren Ertan, Revna Demirören, Ceylan Çapa, Buse Terim, Zeynep Üstünel, Ender Saraç, Günseli Kato, Sanem Tezman, Zeynep Beşerler gibi isimler bu özel gününde yalnız bırakmadı.

Yediklerini yazarak zayıflamak mümkün!

Araştırmalar, tükettikleri besinleri kaydeden kişilerin daha dikkatli ve sağlıklı beslendiklerini gösteriyor. Kalıcı davranış değişikliği yaratmak isteyenler için, önce mevcut durumu ölçmek, sorunları tespit etmek ve farkına varıp daha sonra strateji belirleyip küçük ve yavaş adımlarla ilerlemek önemlidir.

İyi Yaşam Günlüğü nasıl kullanılır?

Günlük, öncelikle metabolik hızınızı hesaplamayı ve günlük alınması gereken kaloriyi anlatıyor, ideal kiloyu hesaplamaya yardımcı oluyor. Bu hesaplamalar aynı zamanda Dilara Koçak’ın ücretsiz mobil uygulaması ile de yapılabiliyor. Daha sonra bu kaloriyi hangi besinlerden ne ölçüde yiyerek almak gerektiği anlatılıyor. Bir kılavuz görevi gören bu yaşam günlüğü ile egzersiz seviyesi, sıvı tüketimi ile ne kadar kalori harcandığını ve günlük duygu durumu da takip edilebiliyor. Haftalık özetlerle geçen bir haftayı değerlendirmeye yardımcı oluyor. Böylece doğru ve yanlışlar daha büyük tabloda değerlendirilebiliyor. Rehber okuyucuları günlük, haftalık ve aylık olarak adım adım yönlendiriyor.

Hangi konular var?

İyi Yaşam Günlüğü 2019, yılın en merak edilen ve en çok konuşulan konuları takipçileri için bir araya topladı. İlk konusunda ‘Önce Gülümse’ diyerek gülümsenin sihriyle başlayan İyi Yaşam Günlüğü’nde glutensiz beslenme, insülin, D vitamini gibi popüler konular yer alıyor. Dilara

İlgili Mesajlar

Obezitenin Yol Açtığı 11 Sağlık Problemi!

Dilek Editör

Mineral İçerikli Makyaj Ürünleri ile Physicians Formula Artık Gratis’lerde…

Dilek Editör

Kahve İçmek İçin 5 Sağlıklı Neden!

Dilek Editör

Yorum Yap