Cadde Dergisi
En Yeniler Mekan

Bogota’nın Renkli Sokaklarını Keşfedin!

Güney Amerika’nın turistik cazibesi Bogota’nın renkli sokak sanatlarında, yerel lezzetlerinde, canlı müzik eşliğindeki kafe ve restoranlarında Kolombiya kültürünü keşfedebilirsiniz. Kolombiya’nın en önemli ekonomik, politik, yönetim, sanayi, sanatsal, spor, turistik ve kültür merkezi Bogota, renk zenginliği ve çok kültürlü mimarisi ile turistlerin keşif rotaları arasında yer alıyor.

Dünyanın lider havayolu şirketlerinden Air France, renkli sokak sanatları, müzeleri, kültürel lezzetleri ve yerel gelenekleriyle meşhur Kolombiya’nın başkenti Bogota için gezi önerilerini paylaşıyor.

Tarihi sokaklar

Bogota’daki en ilginç semtlerden biri, kentin tarihi merkezi olan La Candelaria. En popüler müzelere ve ilgi çekici yerlere sahip semtte eski ile yeniyi, modern ile tarihi harmanlanmış bir şekilde görebilirsiniz. Kolombiya’nın en büyük altın müzesi Museo del Oro ve etkileyici bir Kolombiya sanatı koleksiyonu Botero Müzesi gibi görülmeye değer yerlere ev sahipliği yapan semt, Bogota şehir gezisi için ideal bir başlangıç noktası olabilir!

Sallanan sokak partileri

Pazar günleri Bogota’da özel bir gün. Şehrin ana caddelerinin çoğunun trafiğe kapalı olduğu Pazar günleri Bogota’da oldukça önemli. Şehir La Ciclovia adıyla anılan büyük bir sokak partisine dönüşüyor. Birçok yiyecek tezgâhında olan yerel atıştırmalıkları tadarak Bogota kültürünü keşfetmenin tam zamanı. Gündüz sokak partisinde gece ise şehirdeki sayısız salsa kulübünde danslara eşlik edebilir tatilin tadını doruklarda yaşayabilirsiniz.

Botero Müzesi

Kolombiya’nın en başarılı sanatçılarından Fernando Botero ve diğer sanatçıların eserlerinin sergilendiği, koloni dönemine ait köşk müzesi Botero, en ünlü sanat müzelerinden biri. Tablolarında işlediği şişman kadın figürleriyle meşhur ressam Fernando Botero’ya ait eserler ve ünlü ressamın tablolarının dışında Picasso’nun ve Salvador Dali’nin eserlerini de görebileceğiniz müzeyi ücret ödemeden gezebilirsiniz. Bolero Müzesi pazartesi günleri ziyarete kapanıyor ve haftanın diğer günlerinde ziyaret edilebiliyor.

Graffiti Turu

Bogota’nın graffiti dünyasında eşsiz bir deneyime hazır mısınız? La Candelaria’daki sömürge mimarisine tam bir tezat oluşturan sokak sanatlarının işlendiği renkli duvar resimlerini kaçırmayın. Tur ile Bogota’daki mahalleleri gezebilir farklı temaların işlendiği duvar resimlerinin fotoğraflayabilirsiniz.

Edebiyat tutkunlarına öneri: La Casa de Poésía Silva

Edebiyat, yazar veya şair aşığıysanız, La Casa de Poesía Silva’yı ziyaret edebilirsiniz. Kar amacı gütmeyen vakıf, Kolombiyalı şair José Asunción Silva’nın eski evinde yer almaktadır. İspanyol-Amerikan modernizminin kurucuları ve Kolombiya’nın edebiyat alanındaki en ünlü isimlerinden biri olarak kabul edilir. Müze gibi yapılandırılan ev, edebi sanatlara tutkusu veya tarih boyunca ve her türden şiir keşfetme arzusu olan herkesi büyüleyecek bir güzellikte. Bazı edebi eserlerinin orijinal kopyalarının yanı sıra, yaşadığı sırada Silva’ya ait resim, mobilya ve kişisel eşyaların orijinal kopyalarını görebilirsiniz.

Nasıl gidilir?

Türkiye’den Bogota’ya ulaşımınız Air France veya KLM ile gerçekleştireceğiniz konforlu bir uçuş ile başlıyor. Uçağa adım attığınız an kendinizi tatilde hissedeceğiniz uçuşa ve eşsiz bir şehir gezisine tüm heyecanınızla hazır olun. Air France ve KLM ile Economy Class gidiş dönüş 215 dolardan başlayan fiyatlarla Air France ve KLM internet sitesinden veya Facebook sayfasından satın alınabiliyor.

İlgili Mesajlar

Çok Satan İki Kitabın İkinci Baskıları Raflarda…

Dilek Editör

Mezzaluna’dan Yılbaşı Sofralarını Aratmayan Özel Menü

Dilek Editör

Bu Hastalık Su İçerken Bile Çıkabilir…

Dilek Editör

Yorum Yap