Cadde Dergisi
Yaşam

Aileler ve Öğretmenlere Özel Otizm Eğitimi…

Tohum Otizm Vakfı Batman’da düzenlenecek atölyelerde, aile ve öğretmenlere otizm konusunda eğitim verecek!

Tohum Otizm Vakfı’nın Garanti Bankası sponsorluğunda faaliyet gösteren Sürekli Eğitim Birimi, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 8 – 9 Ocak‘ta aileler ve eğitimcilerle buluşuyor. Fernas Ortaokulu’nda Garanti Yatırım sponsorluğunda özel eğitim materyali donatılan sınıfların açılışı ile başlayacak program, Tohum Otizm Vakfı tarafından Batman Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda düzenlenecek atölyeler, otizm konusunda uygulamalı eğitimler ile devam edecek.

Tohum Otizm Vakfı Sürekli Eğitim Birimi, otizmli çocuk ailelerine ve öğretmenlere yönelik ücretsiz olarak düzenlediği eğitimler ile bu kez Batman’daki aile ve eğitimcilerle buluşuyor. Otizm eğitim atölyeleri aracılığıyla otizmli çocuğa sahip olan aileler, okulunda otizmli öğrencisi bulunan eğitmenlere otizm konusunda farkındalık yaratılarak, uygulamalı eğitimlerle yeni beceriler kazandırılması hedefleniyor.

Otizmin günümüzde bilinen tek tedavisi erken tanı ve sürekli yoğun eğitimdir. Erken tanı ve doğru bir eğitim ile yoğun olarak eğitim alan çocukların yaklaşık %50’sinde otizmin belirtileri kontrol altına alınabilmekte ve gelişim sağlanabilmektedir.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman OTİDER iş birliği ile 8 – 9 Ocak’ta düzenlenecek otizm eğitim atölyelerinde Otizm Farkındalık Semineri, Davranış Yönetimi: Davranış Problemleri ve Başa Çıkma Stratejileri, Ayrık Denemelerle Öğretim, Özbakım Becerileri, İletişim Becerileri, Serbest Zaman Etkinlikleri, Otizmli Çocuklara Yeni Beceri ve Davranış Kazandırma, konuları anlatılacak ve uygulamalı eğitimler verilecektir.

İlgili Mesajlar

Şehir hayatından kaçanlar dağ ve çiftlik evlerine yatırım yapıyor…

Dilek Editör

Yumuşacık battaniyelerle bebekler güvende…

Dilek Editör

Oltaya Düşmem Diyen Yanılıyor!

Dilek Editör

Yorum Yap