Cadde Dergisi
Kültür Sanat

Barış Manço Ölümünün 20. Yılında Kadıköy’de Anıldı…

Barış Manço ölüm yıldönümü olan 1 Şubat’ta Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Barış Manço’yu Sevgiyle Anıyoruz” etkinliğinde Aydilge konseri ile anıldı. Barış Manço’nun 81.300 posta kodu ile bilinen adresi de etkinlik adreslerinden biriydi.

AYDİLGE, BARIŞ MANÇO ŞARKILARI SÖYLEDİ

“Barış Manço’yu Sevgiyle Anıyoruz” etkinliği Barış Manço’nun ölüm yıldönümü olan 1 Şubat Cuma günü Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de başladı. Aydilge’nin konser verdiği gecede Manço’nun ailesi, dostları, sevenleri bir araya geldi ve onun şarkılarını söyledi.

‘ADAM OLACAK ÇOCUK’UN MİNE ABLASI PİYANO BAŞINDA

Kadıköy Belediyesi’nin, Manço ailesi ve Halkbank’ın desteğiyle 2010 yılında müze haline dönüştürülen Barış Manço’nun yaşadığı, eserlerini ürettiği Moda’daki 81.300 posta kodlu evi 31 Ocak 24:00’e kadar açık kaldı. 1 Şubat günü ise müze kapanış saati olan 17:00’ye kadar görüldü. Barış Manço’nun heykelinin yanı sıra, eşyalarının görülebileceği müze evinde, ‘Adam Olacak Çocuk’ programında Barış Manço’ya piyanosu ile eşlik eden Mine Mucur yine piyanosunun başında Barış Manço parçaları çaldı, solist Nebi Birgi şarkılarını söyledi.

BARIŞ MANÇO ANISINA İLLÜSTRASYON KİTABI

Etkinliklerin yanı sıra Kadıköy Belediyesi Barış Manço’nun anısına, Barış Manço’nun şarkılarının çizimlerinin yer aldığı bir illüstrasyon kitabı da okuyucu ile buluşturuldu. 10 bin adet basılan ve karikatür sanatçısı Gökçe Akgül tarafından çizilen illüstrasyonlarda Barış Manço’nun ‘Arkadaşım Eşek’, ‘Nane Limon Kabuğu’, ‘Ayı’, ‘Süper Babaanne’, ‘Domates, Biber, Patlıcan’ gibi dilden dile, kuşaktan kuşağa dolanan 13 parçasının çizimleri yer alıyor.

İlgili Mesajlar

Sarten’den Andy Warhol sergisine destek…

Dilek Editör

Bir Kurt Cobain Biyografisi: CENNETTEN DE AĞIR

Dilek Editör

Ahmet Kaya İlk Kez Tiyatro Sahnesinde!

Dilek Editör

Yorum Yap