Cadde Dergisi
Yaşam

Dikili Sahillerinde Temizlik Hareketi…

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizin sahillerinde, yaz aylarında nüfus yoğunluğunun artması ile oluşan kirliliğe dikkat çekmek amacıyla Dikili – Bademli Halk Plajında, Sıfır Atık Mavi kapsamında, Akademi Çevre AŞ. desteği ile Bademli Gönüllüleri ve Bademli Muhtarı Neslihan Kutlu Maraş tarafından atık toplama ve farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Ege Denizi’nin güzelliklerini kıyılarında yansıtan Bademli köyü, her Ege’deki köy gibi yaz aylarında, günübirlik, sahillerde denize girmek için gelen tatilcilerin geride bıraktıkları atıklarıyla kirleniyor. Kışın nüfusu 1500 olan Bademli köyü sakinleri, yaz ayında nüfusunun üç katına çıkası sebebiyle, aldığı önlemler ne kadar çoğaltırsa çoğaltılsın, bu kirlilik ile başa çıkmanın zor olduğunu, temiz bir sahil için herkesin işbirliği içinde olması gerektiğini söylüyor. Yaz aylarını Dikili de geçiren ve çevre bilinci yaymak amacıyla kurduğu “Atıksız Yaşam” platformu ile sanatçı Zeliha Sunal da bu etkinliğe katıldı.

Sahillerimize sahip çıkmak ve temizliği konusunda bilgilendirmek için, 3 Ağustos 2019 Cumartesi gerçekleşen etkinlik; günübirlik denize girmek için Bademli sahilini seçen tatilcilerin katılımıyla gerçekleşti. Diğer sahillerimiz için de örnek teşkil eden bu etkinlikte, sahilden sigara izmariti, plastik atık gibi maddeleri getiren tatilciler, hem geri dönüşümün önemi ve katkısı ile ilgili bilgi sahibi oldu, hem eğlenceli saatler geçirdi, hem de sürpriz hediyeler kazanma fırsatı elde ettiler.

İlgili Mesajlar

İş Değiştirenlerin Sayısı Arttı!

Dilek Editör

Ekran Süresini Azaltmak İçin 8 İpucu!

Dilek Editör

Eyvah Çocuğum Yalan mı Söylüyor?

Dilek Editör

Yorum Yap