Cadde Dergisi
RÖPORTAJLAR

Genç Başkan’dan Örnek Proje…

Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı Ahmet Doğan’dan gurur veren proje…

1-6 Aralık Tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde, Rusya Devleti tarafından organize edilen Uluslararası Gönüllülük Forumu Programına Ahmet Doğan da katılarak ülkemizi temsil etti.

Ahmet Doğan, “Her ülkenin temsilcisine önceden belirlenmiş iyi işler programı kapsamında görevler verildi. 2 Aralık’ ta katılımcılar bazı hayır kurumları, sosyal ve kar amacı gütmeyen organizasyonları ziyaret ettiler : sosyal, hastane, ekolojik, tıbbi ve etkinlik gönüllülük özellikleri hakkında bilgi edindiler ve yardım gerektiğinde herhangi bir yardım sağlayarak Dünya gönüllüsü olmaya bir anlam daha kattılar. Bana da 2. Dünya Savaşı Gazileri anısına, Moskova’da yaptırılan hastane de tedavi olan hastaları ziyaret etme görevi verildi. Benim için çok büyük bir deneyim oldu bu görev . Orada yaşadıklarım, görüştüğüm konuştuğum hastalar ve dünyanın her yerinden edindiğim dostlar, Türk ve Türkiye aşığı olan Ruslar ile tanışmak, samimi ve misafirperver yaklaşımlarını hissetmek… İnanılmaz bir deneyimdi.“ açıklamasını yaptı.

5 Aralık günü CSKA Arena da (VTB Buz Sarayı) ünlü sanatçıların konserleri ve devlet başkanı Vladimir Putin’in de katılım konuşması ile gala programı gerçekleşti. Her ülkeden gönüllü gençler ile yapılan sempozyumda gençlerin ülkelerinde yaptıkları gönüllülük faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ahmet Doğan da ülkemizde gönüllü gerçekleştirmiş olduğu Türk Kızılay’ ı kan bağışı projeleri, köy okullarına yardım projeleri, genç girişimcilik programları, madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları ve daha bir çok gönüllü faaliyetleri ile dünyanın her yerinden gelen gönüllülere sunum yaptı.

Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı ülkemizde gençler için pek çok gönüllü ile birlikte memleketimizin birçok ücra köşesine, daha önce ulaşılamamış yerlere ulaşmak mottosu ile yardım etmeye, yüz güldürmeye çalışmıştır.

İlgili Mesajlar

Yaşamın Akışında Engelsiz Yürüyebilmek İçin: Yüzleş ve Sorumluluk Al…

Dilek Editör

Yeni Bir Star Doğuyor: Seçkin…

Dilek Editör

Tel Dolap’la Yemekleriniz İçin İlham Alın!

Dilek Editör

Yorum Yap