Cadde Dergisi
En Yeniler Sağlık Güzellik

Hastayken Cildinizi İhmal Etmeyin!

Hastayken, cildimiz ekstra bakıma ihtiyaç duyar. İşte hasta olduğunuzda cildinize iyi bakmak için yapmanız gerekenler…

Malum, kış ayları hastalık ayları. Kendimize ne kadar iyi baksak da soğuk algınlığıya da grip ille bizi yakalar. Sonra gelsin et suyuna çorbalar, sıcak bitki çayları ve bol bol C vitaminli yiyecekler…

Peki ama cildimiz? Hastalık sadece bedenimizi değil, cildimizi de olumsuz etkiler ve en büyük organımız da özel bir bakıma ihtiyaç duyar. İşte, adım adım hastalandığınızda cildiniz için yapmanız gerekenler:

1- Oda nemlendiricisi

Cildinizin kurumasını önlemek için bulunduğunuz ortamı nemli tutmak önemli. Bu yüzden bir oda nemlendiricisi kullanmanızda yarar var.

2- Burun spreyi

Sürekli burnunuzu sildiğiniz için, burun içiniz kuruyacaktır. Nemlendirici bir burun spreyi bu sorunu ortadan kaldırır.

3- Yüz spreyi

Arada yüzünüze sıkacağınız, tercihinize göre hoş kokulu bir yüz spreyi, sizi hem ferahlatacak hem de de cildinizi nemli tutacaktır. Gül suyu ve hindistan cevizi suyunu deneyebilirsiniz.

4- Dudak kremi

Soğuktan, hastalıktan veya ateşten kuruyup çatlayan dudaklarınıza elbette dudak kremi derman olacaktır.

5- Bol bol sıvı

Elbette hastalandığınızda bol bol sıvı tüketmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Bu, sadece daha çabuk iyileşmenize yardımcı olmayacak, aynı zamanda cildinize de iyi gelecek.

6- Temizleme cihazı

Hastalık süresince terleme etkisiyle gözenekleriniz açılacak ve kir tutması kolay olacaktır. İsveç menşeli güzellik teknoloji markası FOREO’nun LUNA 2 cilt temizleme cihazı, dakikada 8 bin T-Sonic™ titreşimle cildinizi derinlemesine temizleyerekkir, yağ ve makyaj kalıntılarından yüzde 99,5 oranında arındırır. Anti-aging moduyla ince çizgi ve kırışıkları azaltmanın yanında hastalığın getirdiği yorgun görüntüyü hafifleterek cilde sıkı ve esnek bir görünüm kazandırır.

FOREO ürünleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgi için www.foreo.com adresini ziyaret edebilir ya da pr@foreo.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

FOREO ürünleri Beymen (Zorlu, Suadiye, Panora) mağazalarında ve Beymen, N11, Trendyol, Lidyana, Hepsiburada ve Always Fashion e-mağazalarında satılmaktadır.

İlgili Mesajlar

Aşk’a Kadar Kapalıyız Çünkü İçeride Tadilat Var!

Dilek Editör

Kahve İçmek İçin 5 Sağlıklı Neden!

Dilek Editör

10 Hamilelikten 1’i Riskli…

Dilek Editör

Yorum Yap