Cadde Dergisi
Mekan

Haydi Çocuklar Matematik Müzesi’ne…

Palladium Ataşehir, sömestr tatilinde Türkiye’nin ilk ve tek Matematik Müzesi olan Tales Matematik Müzesi’yle birlikte muhteşem bir sömestriye hazırlanıyor. Çocukların matematik sevgisini arttıracak sergi ve eğlenceli atölyelerden oluşan etkinlik, 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında!

JLL Türkiye tarafından yönetilen şehrin değişmeyen modası Palladium Ataşehir, sömestr tatiline denk gelen 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında çocuklar için muhteşem bir etkinlik düzeliyor. Türkiye’nin ilk ve tek Matematik Müzesi olan Tales Matematik Müzesi eğlenceli aktivitelerle çocukların yanı sıra yetişkinlere de eğlence dolu anlar yaşatacak.

Matematikte sınır tanımayan ve çocukların matematik sevgisini arttıracak bilgi, teknoloji ve inovasyonun buluştuğu yeni nesil tasarım&üretim alanı yaratan interaktif Matematik Müzesi, Palladium zemin kat ana koridora konumlanmış etkinlik alanında gerçekleşecek. Ayrıca tatil süresince farklı atölyelerle, çocuklar eğlenerek öğrenmeye devam edecek. Geometri Atölyesi’nde kes-yapıştır tekniğiyle geometrik şekilleri öğrenecekler, bu atölyede geometriyi daha çok sevecekler. Sezar Şifre Kodu Atölyesi’nde ise matematiğin geçmişten geleceğe tarihin her anında kullanıldığına şahit olacaklar. Algoritma yeteneğini geliştirme amaçlı yapılan atölyede çocuklar, kendi sezar kodunu oluşturacak. Top Piramitler atölyesinde ise çocuklar birbirinden bağımsız parçaların bir araya gelerek anlamlı bir bütün oluşturduğunu keşfedecek, aynı zamanda parça bütün arasındaki ilişkiyi kavrayarak analitik düşünme yeteneğini geliştirecek ve bu sayede akıl yürütme becerisi kazanacaklar.

Creative Kids etkinliği, 4-10 yaş grubu çocukların dokunarak, eğlenerek ve oynayarak öğrenecekleri matematik modülleri ile matematiği soyut olmaktan çıkarıp hayatın içine katıyor. İnteraktif sergi istasyonlarında çocuklar, ivme, hız, el göz koordinasyonu ile matematik ve doğa ilişkisini eğlenerek öğrenecek.

Müze seansları; Her gün 13.00-18.00 saatleri arasında ve her saat başı gerçekleşecek. Etkinlik kayıtları ise, saat 11.00’da etkinlik alanındaki bankodan yapılacak.

İlgili Mesajlar

Eataly 5. Yaşını Özel Bir Davetle Kutladı!

Dilek Editör

Pinkberry’de Yepyeni Ek Lezzetler: Bobajoy ve Türk Kahvesi

Dilek Editör

Bogota’nın Renkli Sokaklarını Keşfedin!

Dilek Editör

Yorum Yap