Cadde Dergisi
Eğitim

KAÇUV Destekçileriyle İBS Anne Bebek Fuarı’nda Buluşuyor!

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV), bu yıl 14-16 Aralık günleri arasında düzenlenen İBS Anne Bebek Fuarı’na katılarak çocuklara umut olmak isteyenlerle buluşuyor.

2000 yılında maddi sorunları nedeniyle kanser tedavileri aksama riski taşıyan çocuklar ve ailelerine destek sağlamak amacıyla kurulan KAÇUV, destekçileriyle daha çok çocuğa umut olmaya devam ediyor. Bu çerçevede KAÇUV yeni destekçilere ulaşmak ve çalışmalarını anlatmak üzere 14–16 Aralık günleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek İBS Anne Bebek Çocuk Fuarı’na katılıyor. Fuarda J12 numaralı stantta yer alan KAÇUV, II. Aile Evi başta olmak üzere son dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi verecek ve bağışları kabul edecek. Ayrıca www.kacuvumutdukkani.org adresinde hizmet veren ve satışlarının geliri kanserli çocukların tedavisine destek amacıyla kullanılan Umut Dükkanı ürünleri de KAÇUV standında çocuklara umut olmak isteyenlerle buluşacak.

KAÇUV’a destek vererek çocuklara umut olmak isteyenler aşağıdaki hesap numarasından veya bagis.kacuv.org üzerinden bağış yapabiliyor:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Denizbank Zincirlikuyu Şubesi

Hesap No: 439719

IBAN: TR08 0013 4000 0004 3971 9000 04

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

Aile Evi Hakkında:

2012 Mart ayında düzenlenen kampanyalar ve İstanbul Valiliği’nin destekleri ile inşa edilen Aile Evi, ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeksizin konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak, kısmi giyim, eğitim ve psiko-sosyal destek sağlıyor. Aile Evi, 2 adet tek kişilik, 12 adet çift kişilik odaları ile 14 odadan oluşuyor. Aile Evi’nde kalan hasta çocuklar için bir oyun odası ve oyun bahçesi bulunuyor. Ayrıca çocukların yaş grupları doğrultusunda oyun odası içerisinde bilgisayar, DVD ve televizyon bulunuyor. Bütün odalarda banyo, buzdolabı, televizyon ve klima olan mekânda, misafirlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, ortak alan bir mutfak ve çamaşırhane de hizmet veriyor. “Aile Evi projesi” ile gıda, giyecek gibi yardımların yanında hem çocuklar hem de ebeveynleri için psikolojik destek hizmeti de verilerek bu zorlu süreçte ailelerin yanında oluyor. “Aile Evi” çalışmalarının en öncelikli hedefi projenin genişletilerek daha çok aileye ulaşılması.

II. Aile Evi’nin de 2019 Mart ayı itibarıyla hizmete başlaması planlanıyor. İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik’te temeli atılan, toplamda 6 kattan oluşacak olan II. Aile Evi’nde 22 ailenin konaklayabileceği 22 oda olacak. Her katta 4 aile odası ve en üst katta da büyük bir oyun odasının yer alacağı II. Aile Evi’nde, çocuklar için atölye alanı, sınıf, bilişim odası ve psikolog odası da bulunacak.

İlgili Mesajlar

‘Yaratıcı Anne Baba’lar Rönesans’ta Buluştu…

Dilek Editör

Otizm Eğitimi Akademik Düzeyde Verilecek!

Dilek Editör

Sınavda Başarı İçin Sadece Bilgi Yetmez…

Dilek Editör

Yorum Yap