Cadde Dergisi
Mekan

Mezzaluna’dan Yılbaşı Sofralarını Aratmayan Özel Menü

Ünlü İtalyan restoranlarından Mezzaluna, özel reçetelerle hazırlanan yılbaşı menüsünü 14-31 Aralık tarihleri arasında misafirlerinin beğenisine sunuyor.

İtalyan mutfağının en lezzetli örneklerini misafirleri ile buluşturan Mezzaluna, Aralık sonuna kadar sunacağı özel menüsü ile ay boyunca yılbaşı coşkusunu yaşatıyor. İtalyan şef Fabio Brambilla’nın İtalya’daki yılbaşı sofralarından ilham alarak hazırladığı spesiyal lezzetler, 31 Aralık tarihine kadar misafirlerin beğenisine sunuluyor.

Yılbaşı menüsünün iştah kabartan lezzetlerinden “Buğdaylı tavuk çorbası”, Mezzaluna mutfağının başlangıçlarına keyifli bir alternatif oluyor. Mevsimin en taze ürünleri kullanılarak hazırlanan; “Rezene, turp, nar ve füme somonlu salata” da parmesan peyniri ve ceviz eşsiz bir uyum yakalıyor. Deniz ürünü sevenlerin damak zevkine hitap eden “Izgara levrekli balkabağı risotto” ise, spesiyal menüde Mezzaluna mutfağının farkını ortaya koyan tatlar arasında.

Mezzaluna mutfağının İtalyan lezzetlerindeki ustalığını vurgulayan pizzalara “Gorgonzola, cibez, mozzarella ve domates soslu pizza” ile bir yenisi daha ekleniyor. Spesiyal menüye lezzet katan tatlı seçeneklerinden “Armut ve kestaneli ricotta tart”, böğürtlen sos ve yoğurtlu dondurma ile servis ediliyor.

Mezzaluna’nın yılbaşı özel menüsüne ek olarak sunduğu “Noel Kekleri” ise misafirler Acarkent ve İstinyePark şubelerinde konuklarına sürpriz yaşatacak. “Pandora”, “Mandorlato” ve “Pandulce” olmak üzere üç çeşit sunulan kekler sofralara lezzet katacak.

Gerçek İtalyan yemeklerinin tercih edilen adreslerinden biri olan Mezzaluna, rahat ve sıcak atmosferiyle 14-31 Aralık tarihleri arasında misafirlerini İstinyePark, Acarkent ve Next Level şubelerinde yılbaşı menüsünü tatmaya davet ediyor.
***
Mezzaluna Hakkında:

Milanolu iş adamı Aldo Bozzi ve Floransalı ünlü mimar Roberto Magris tarafından 1984 yılında New York’da kurulan İtalyan restoranı Mezzaluna, Amerika’nın dışında ilk olarak 1995 senesinde Türk tüketicisinin günün her saati keyifli bir yemek deneyimini yaşayabilecekleri mekan beklentilerini karşılamak üzere Türkiye’de açıldı. İtalyan lezzetlerini Türk insanı ile tanıştıran İtalyanca “yarım ay” anlamına gelen Mezzaluna, İtalyan mutfağına has lezzetleri “erişilebilir kalite” anlayışıyla sunuyor.

Mezzaluna’nın hali hazırda İstanbul’da 2 (Acarkent, İstinye Park), Ankara’da 3 (Bilkent, Kavaklıdere, Next Level), Bodrum’da 1 (Yalıkavak Marina) olmak üzere toplam 6 şubesi bulunuyor.

İlgili Mesajlar

Bensu Soral Koton’un Yeni Yüzü Oldu!

Dilek Editör

Mezzaluna’dan Kışa İtalyan Sıcaklığı Katacak Yeni Menü…

Dilek Editör

Anneanneden İlhamla Big Mamma’s…

Dilek Editör

5 yorumlar

Yorum Yap