Cadde Dergisi
Kültür Sanat

Tenorlardan ‘Napoliten’ Konserleri…

İstanbul Devlet Opera ve Balesi Tenorlarından “Napoliten Konserleri” İstanbul’un 4 farklı sahnesinde seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor.

Duygu yüklü İtalyan halk şarkılarından oluşan “Napoliten Konseri” İtalya’ya kısa bir yolculuk niteliğinde.

Konserdeki şarkılara yer yer hüzün , yer yer de neşe hakim olurken, E.di Capua, F.P Tosti , E. De Curtis, R.Falvo, L. Denza, C.A.Bixio, G.Cottrau, R.Leoncavallo, S. Cardillo gibi değerli bestecilerden eserler seslendirilecek.

“l’te vurria vasa”, “Mattinata”, “Non ti scodar di me”, “Fenesta Che Lucive”, Dicitencello Vuie”, “Tu ca nun chiagne” , “Torna a Surriento”, “Mamma”, “Marechiare”, “O sole mio” ise konser programında yer alan eserlerden bazıları.

Konserde Besnik Ademoğlu, Serkan Bodur, Can Reha Gün , Yoel Keşap ve Muzaffer Soydan’a piyanist Hüseyin Kaya eşlik edecek. Konserin sahne kurgusu Hüseyin Kaya’ya ışık tasarımı ise Taner Aydın’a ait.

Konser, bu sezona 19 Aralık 2018 tarihinde Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi’nde başlıyor.

Ayrıca , 21 Aralık 2018 ve 2 Şubat 2019 tarihlerinde Beyoğlu Grand Pera Emek Sahnesi’nde, 8 Ocak 2019 – 6 Şubat 2019 – 26 ve 30 Mart 2019’da Kadıköy Bld. Süreyya Opera Sahnesi’nde, 9 Ocak 2019 tarihinde ise Kadıköy Bld. Yel değirmeni Sanat Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

İlgili Mesajlar

Gençler Farklı Üretim Tekniklerine Geçiyor!

Dilek Editör

Rengarenk Bir Bahar Sergisi…

Dilek Editör

Sinan Meydan Atatürk Etkisi’ni anlatıyor…

Dilek Editör

Yorum Yap