Cadde Dergisi
Eğitim En Yeniler

Uğur Okulları erkenSTEM Yaklaşımını Bir Adım İleriye Taşıyor!

Tanem Sivar Moderatörlüğünde Uğur Okulları erkenSTEM Lansmanı Salt Galata’da gerçekleşti.

Dünyada ve ülkemizde gelişerek devam eden STEM yaklaşımını, okul öncesi ve ilkokul kademesinde erkenSTEM olarak Türkiye’de ilk defa uygulayan Uğur Okulları; basın mensuplarını bir araya getirerek sistemin detaylarını ve bu yılki yeniliklerini paylaştı.

Türkiye’de ilk defa Bahçeşehir Üniversitesi STEM Merkezi (BAUSTEM) akademik desteği ve gücü ile Uğur Okullarında uygulanan erkenSTEM eğitim yaklaşımının ele alındığı lansmanda bu yıl ilk kez ders yayınlarına entegre edilmiş Artırılmış Gerçeklik teknolojisi de deneyimlendi.

Uğur Okulları İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel katılımı ile Tanem Sivar moderatörlüğünde gerçekleşen lansman, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve BAUSTEM Merkezi Direktörü Doç. Dr. M. Sencer Çorlu ve Uğur Okulları Eğitimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek; sistemin çocuklara gelecekteki kazanımlarını ve okullardaki uygulanışı ile ilgili kapsamlı bilgi paylaştı.

Uğurlu öğrenciler tarla – havuz problemleri yerine 21. yüzyılın karmaşık problemlerini çözüyorlar

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin baş harflerinden oluşan STEM eğitiminin 4- 10 yaş grubunda uygulanan hali olan erkenSTEM; çok şeyi öğretmek değil, her disiplinde derinliği, sistematik ve eleştirel düşünmeyi, sabırla ve beraberce üretmeyi, teknolojiyi tüketen değil yaratıcılığı ile üretimine katkıda bulunabilmeyi erken yaştan itibaren öğretebilmeyi hedefliyor. erkenSTEM eğitim yaklaşımı ile amaç, analitik düşünen yani bilgi temelli hayat problemlerini çözebilen, sorgulayan, araştıran, üreten, girişimci nesiller yetiştirmek.

Bu yıl erkenSTEM ders kitaplarının içeriğinde büyük bir yeniliği hayata geçirerek Türkiye’de ilk kez Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality- AR) teknolojisini erkenSTEM kitaplarına entegre edildi. Öğrencilerin kitaptaki karakterleri ve olay örgüsünü hem görerek hem duyarak hem okuyarak deneyimlemesini ve böylece çoklu algıyı harekete geçirerek öğrenmelerinin sürdürülebilir ve hayatlarına etki edebilecek şekilde olmasını hedefleniyor.

Tanem Sivar erkenSTEM yaklaşımını ilk kez deneyimledi

erkenSTEM lansmanının moderetörlüğünü üstlenen Tanem Sivar “Bugün bu lansmanda Uğur Okullarının araştıran, üreten, analitik düşünen, geleceğin mesleklerini şimdiden deneyimleyen nesiller yetiştirmek üzere çıktığı bu yolda, gerçekleştirdiği çalışmalara ve yeniliklere hep birlikte tanık olduk. Çocuklarımızın mutlu olacağı mesleklerde, dünya sorunlarına duyarlı, tüketen değil üreten bireyler olmaları elbette hepimizin ortak gayesi” dedi.

İlgili Mesajlar

İnfluenza ile Başetmek İçin 8 Öneri…

Dilek Editör

Kaşıntı Kanser Habercisi Olabilir…

Dilek Editör

Aşk Yeniden Başlıyor!

Dilek Editör

16 yorumlar

Yorum Yap