Cadde Dergisi
Eğitim

‘Yaratıcı Anne Baba’lar Rönesans’ta Buluştu…

Geleceğin Dünyasına Etkin Hazırlanan Bir Nesil için “Yaratıcı Anne Baba Sempozyumu”nda Ebeveynler Buluştu!

Öğrencilerin sosyal duygusal gelişimlerine önem veren TED Rönesans Koleji, çocuklarıyla gerçekleştirdikleri etkinliklerde yaratıcılıklarını geliştirmek isteyen aileleri 08 Aralık 2018 Cumartesi günü “Yaratıcı Anne Baba Sempozyumu”nda ağırladı. Alanında önemli pedagog, eğitmen ve yöneticilerin atölye çalışması ve konuşmalarıyla yer aldığı sempozyuma eğitim camiası ve anne babaların ilgisi yoğun oldu.

Bugünün çocuklarını 21. yy. dünyasının beklediği dinamizme hazırlamak tüm anne babaların ortak hedefi. Çocukların geleceğin dünyasında seçtikleri mesleklerde mutlu ve başarılı bir şekilde yer almalarında ailelerin rolü büyük. Aileler, çocuklarına öğrenme çevikliği sağlayabilecekleri yaklaşımlar ve ortamlar sunarak gelişimlerinin temel taşlarını oluşturan yaratıcılıklarını ve spontane yeteneklerini destekleyebilirler. Bu doğrultuda yaratıcılıklarını geliştirmek ve geleceğe çocuklarını en etkili şekilde hazırlamak isteyen anne babalar TED Rönesans Koleji’nin düzenlediği “Yaratıcı Anne Baba Sempozyumu’nda buluştu.

Hibrit Çalışan Arayışı Arttı

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü Sevinç Atabay, günümüz mesleklerinde iş yapma yöntemlerinin 4.0 Endüstri Devrimi ile birlikte gelişerek değiştiğinin, iş dünyasında hibrit yani “melez” özelliklerde çalışabilecek, yani bir kişinin birden fazla uzmanlıkla çalışması beklentisinin arttığının altını çizdi.

Sempozyuma Nöroloji Uzmanı Dr. Bülent Madi “Müzik ve Sinir Sistemi”, Yazar Kılıç Arslantürk ise “Başarının Yeni Öğretisi” konu başlıklarıyla konuşmacı olarak katıldı. Aslı Özyıldız “Bir Saatliğine Çocuğum olmak”, Özür Salur “Müzikal Alemde Müzikal Ailem”, Danny S. Lundmark “Çocuğumla Müzik”, Neylan Özdemir “Ebeveyn Çocuk İlişkisinde Olumlu Davranış Geliştirmede Yaratıcı Çalışmalar”, Sual Kantoğlu “Sanatla Duyguları Çalışmak”, Nazan Ürkmez “Yaratıcı Drama Yoluyla Etkileşim”, Esra Bilik “Psikodrama, Yaratıcılık ve Ebeveyn Rolleri”, Sepin İnceer “Ebeveynlikte Mindfulness”, Nur Erdem Özeren “21.yy İş Dünyası Beklentileri, Yetkinlikleri”, Özen Toker-Ayça Özbatır-Burcu Özkayıkçı “Duygunu Bestele!”, Melek Atakan ve Görsel Sanatlar Ekibi de “Çocuğuma Oyuncak Üretiyorum” atölye çalışmalarıyla yer aldı.

Çok yönlü ortamlarla öğrencileri bir araya getirmenin ve farklılaştırılmış eğitim yöntemlerinin önemini vurgulayan TED Rönesans Koleji Genel Koordinatörü İpek Ak, “Çocukların 21. yy’a uyum sağlama becerilerini geliştirebilmelerine destek olabileceğimiz bakış açılarını anne babalarla paylaştık. Anne baba çocuk etkileşiminde uygulanabilir yaklaşımlarla çocuk gelişiminde fark yaratmak mümkün.” dedi.

İlgili Mesajlar

Türkler Instagram’ı Çok Sevdi!

Dilek Editör

Sınavda Başarı İçin Sadece Bilgi Yetmez…

Dilek Editör

Dünya Daha Yaşanabilir Bir Yer Oluyor!

Dilek Editör

Yorum Yap