Cadde Dergisi
Bağdat Caddesi En Yeniler

Yediren Adam Suadiye’de…

Bir düşünelim, hamburger restoranları henüz fastfood rüzgarını estirmeden önce, beş dakikada hazırlanan ve dakikalar içinde yuvarlanan şey neydi? Tabii ki kokokeç!

İstanbul’u İstanbul yapan şey biraz da sokaklarından yükselen leziz kokular değil mi? Hakkında türlü tartışmalar yapılsa da hatta bir dönem diplomatik meselelerin ortasında da kalsa, kokoreç bizim kokoreçimizdir…

Kırmızı Çizgimiz: Midye ve Kokoreç Dedin mi, Orada Duracaksın

Sağlıklı mı değil mi, öyle mi böyle mi… Seviyoruz, yiyoruz, bayılıyoruz… Aslında hepsi bu. Hiç aklınızda yokken, kokuyu takip edip çabucacık bir çeyrek atmak da var, gecenin bir vakti yollara düşüp köşedeki kokoreççiye koşmak da… Ekmeğin arasından taşan mini mini kokoreçleri zayi etmeden ilk ısırığı almanın zaferi ise tarif edilemez!

Çengelköy’ün Ünlüsü Şimdi Bizim Mahallede

Açılışında yüzlerce midye ve çeyrek çeyrek kokoreç ikramıyla Suadiye’yi bayram yerine çeviren Yediren Adam, şimdi tam da mevsiminde caddenin bildik yeme içme kültürüne kendine has yepyeni bir başlık açıyor.

2 Çeyrek 1 Kova Midye

Gececiler, akşamcılar, akşamüstücüler! İster altlık, ister üstlük… Ne vesileyle, ne amaçla, hangi arzuyla olursa olsun, Yediren Adam’da müdavimler için her daim dumanlar tütüyor… kabuklar iştahla ve itinayla açılıyor…
İletişim:

Adres: Suadiye Mahallesi, Bağdat Cd. No:415 A, 34854 Kadıköy/İstanbul
Instagram: @yedirenadam

İlgili Mesajlar

Kışın Kilo Almayı Önleyen 8 Etkili Yol!

Dilek Editör

Bu Hastalık Su İçerken Bile Çıkabilir…

Dilek Editör

Etrafına Duvar Ören Çocuk!

Dilek Editör

4 yorumlar

Yorum Yap