Cadde Dergisi
RÖPORTAJLAR

Yeni Bir Star Doğuyor: Seçkin…

Uzun yıllar boyunca ünlülerin makyaj sanatçısı olarak sahne ve şov dünyasının hep içinde yer almış bir isim Seçkin. Gerek ilk şarkısında gerekse klibinde onun yanında olan isimlere baktığımızda, bu dünyanın sevilen isimlerinden biri olduğunu anlayabiliyoruz.

Seçkin, DMC etiketiyle yayımlanan ilk teklisi Yokuş ile kısa sürede büyük bir beğeni topladı. Şarkının sözü ve müziği Melda Gürbey’e, düzenlemesi ise Serkan Balkan’a ait. Nihat Odabaşı’nın yönettiği klipte bir de sürpriz bir isim karşımıza çıkıyor. Simge bu ilk çalışmasında Seçkin’in yanında olan isimlerden. Biz de Seçkin’i biraz daha yakından tanıyalım dedik ve merak ettiğimiz soruları sorduk.

“Hep Aynı Hata… Aşkından Ölürken Güçlüyü Oynadım”

Böyle sözler duymuyoruz artık kolay kolay…

Sizi ünlülerin makyaj sanatçısı olarak tanıdık ama yakın zamanda çıkan ” Yokuş ” isimli şarkınız ile müzik dünyasına giriş yaptınız. Kendinizden bahseder misin biraz? Nasıl karar verdiniz single çıkarmaya?

Evet sizin de belirttiğiniz gibi uzun yıllardır makyaj sanatçısıyım. İşimi de halen severek yapıyorum. Aslında müzik hep aklımda olan, çocukluktan beri hayalim olan bir şeydi. Doğru şarkıyı bulduğum zaman single için çalışmalara hemen başladım.

“Bana Yakışacak Şarkıyı Bulmam Zaman Aldı”

Sesin çok kuvvetli, şarkın da güçlü. Neden bu kadar bekledin? Neydi seni durduran?

Öncelikle teşekkürler. Evet uzun bir sure bekledim çünkü işimde titiz biriyim. O yüzden bana yakışacak şarkıyı bulmam biraz zaman aldı. Daha önceleri dinlediğim şarkılar olmuştu ama içime bir türlü sinmemişti. Her şeyin bir zamanı olduğuna inanıyorum. Benim için de sanırım doğru zaman buymuş.

Ne kadar güzel ve iddialı bir şarkı ile çıktınız. Şarkı neden Yokuş? Bir hikayesi var mı?

Teşekkür ederim. Özel bir nedeni yok, şarkının ismini şarkıyı yazan Melda Gürbey koydu. Yokuş’ un bana gelişinin bir hikayesi var evet. Uzun zamandır çalıştığım yakın çevreme single çıkartmak istediğimi ve bana uygun bir şarkı bulurlarsa dinletmelerini söylüyordum. Bir aksam tesadüf eseri Hande(Ünsal) bana geldi ve Yokuş’ u dinletti. Dinler dinlemez vuruldum, işte çıkış yapacağım şarkıyı buldum dedim. Arkası çorap söküğü gibi geldi zaten, hemen şarkıyı aldım stüdyo aşaması vs. derken Yokuş huzurlarınızda.

Çok başarılı bir klip olmuş, klip çekimleri nasıl geçti?

Evet ben de çok seviyorum klibimi. Yönetmenimiz Nihat Odabaşı her zaman olduğu gibi bana da şahane bir klip çekti, hem de onca yoğunluğunun arasında. Ona buradan da çok teşekkür ediyorum gerçekten hem çok iyi bir arkadaş hem de muhteşem bir yönetmen Nihat. İstanbul’un en güzel gece kulüplerinden birinde çekildi klip, yaklaşık 15 saat sürdü çekimler. Yakın arkadaşlarımın destekleri ve Simge’nin de performansıyla güzel bir klip oldu.

Evet klipte en çok dikkatimizi çeken Simge oldu. Klip esnasında bizlerle paylaşacağınız bir anı var mı?

Simge çok destek oldu sağ olsun, şarkıda vokal olarak, klipte görsel olarak yanımda oldu hep. Bu piyasada herkesin yapacağı şeyler değil maalesef. Zaten biz artık kardeş gibi olduk. Evet klipte çok dikkat çeken güzel görüntüleri oldu Simge’nin. Kalabalık bir cast ekibinin olduğu ve benim aralarından yürüdüğüm bir sahne var, o sahnenin çekimlerinde en yakın 2 arkadaşımı ekibin içine koymuşlar onları bir anda görünce kahkaha krizi geçirmiştim, o anı unutamıyorum.

Kimler geçti bu sihirli ellerden?

Liste o kadar uzun ki ben bile unutuyorum bazen, birçok ünlü oyuncu, şarkıcı, sanatçıya makyaj yapma fırsatım oldu. İlk aklıma gelenleri söyleyeyim Ayşegül Aldinç, Beren Saat, Deniz Seki, Deniz Akkaya, Simge, Sibel Can, Ajda Pekkan, Hülya Avşar, Ebru Gündeş, Hande Ataizi, Saba Tümer, Özge Ulusoy, Nil Karaibrahimgil, Göksel, Hande Yener, Derya Uluğ, Gülben Ergen, Zeynep Casalini liste uzar gider…

Makyajla ilgili birkaç tüyo almak istesem, neler söylersiniz?

Makyaj son dönemde enteresan bir hale geldi sosyal medyada herkes makyaj videosu çekiyor birçoğu da gereksiz bilgilerden oluşuyor bence… Çok zor bir şey değil, insanın kendi yüzünü tanıyıp kendine yakışan makyaj stilini bulması gerekiyor. Benim tavsiyem de yüzünüzün şekline uygun, güzel gölgelendirilmiş ve çok abartılı olmayan bronz tonlu doğal makyajlar olacaktır.

Peki bu kadar güzel makyaj yapan biri olarak ileride özellikle kliplerinizde kendinizle farklılık yaratmayı düşünür müsünüz? Mesela sizi makyajlı görebilir miyiz?

Hiç düşünmemiştim neden olmasın? Ama ben erkekte makyajla değişimlerden hoşlanan biri değilim, hep en minimumda tutarım erkek makyajını. Kendim için de geçerli bu ancak projenin içeriği çok makyaj gerektirirse, klipte de farklı bir şeyler yapılabilir duruma göre.

Genç kızlar sizi çok beğeniyor. Neler söyleyeceksiniz?

Beğenilmek çok güzel bir şey… Hem fiziki hem de yaptığım işlerle ilgili güzel övgüler alıyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.

Bundan sonra hayatınızda sadece müzik mi olacak?

Müzik bundan sonra hep hayatımda olmasını istediğim bir şey. Makyaj yapmayı da çok seviyorum, ilk göz ağrım. Şu an ikisini bir arada yürütmeyi düşünüyorum ama ileride neler olur bilemem.

Sosyal medyayı aktif kullanıyor musunuz?

İyi bir sosyal medya kullanıcısıyım. Instagram, snapchat, facebook, twitter hesaplarım mevcut ve hepsinin ismi seckinsunguc. Ama en çok instagramı aktif olarak kullanıyorum.

Yakın gelecekte ne tür projeleriniz var?

Şimdi Yokuş’ un tanıtım dönemindeyiz, herkese duyurmak ve güzel işler yapmak istiyorum bu şarkıyla beraber. İkinci şarkı için de şimdiden araştırmalara başladık bile.

Hayatında dönüm noktası olarak nitelendirebileceğin bir an var mı?

Şu an için bu soruya cevap olarak, şarkımın çıktığı gün diyebilirim.

Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?

Ben insanların hayallerini gerçekleştirmesini çok önemsiyorum, bu benim hayalimdi ve çok mutluyum yaptığım için. Okurlarınıza da buradan hayallerinin peşlerinden gitmesini söylüyor ve hepsine sevgilerimi iletiyorum.

İlgili Mesajlar

Çocuğun Var mı Kitabın Var!

Dilek Editör

Yaşamın Akışında Engelsiz Yürüyebilmek İçin: Yüzleş ve Sorumluluk Al…

Dilek Editör

Genç Başkan’dan Örnek Proje…

Dilek Editör

1 yorum

Yorum Yap